Po przerwie zagrali zupełnie inaczej i wygrali [zdjęcia]

Redakcja
Amerykanin Markeith Cummings (rzuca) popisał się we wczorajszym meczu kilkoma bardzo efektownymi zagraniami Sławomir Kowalski
Koszykarze Polskiego Cukru Toruń wygrali po raz szesnasty w tym sezonie. Wczoraj pokonali w Arenie Toruń AZS Koszalin 84:77.

Ostatnie dni nie były łatwe dla szkoleniowca AZS-u Davida Dedka i jego drużyny. W sobotę doszło bowiem do skandalicznego zachowania dwóch Amerykanów.
Jak można było przeczytać w oświadczeniu na internetowej stronie klubowej decyzją sztabu szkoleniowego oraz zarządu AZS-u Koszalin w związku z niesportowym zachowaniem oraz rażącym naruszeniem regulaminu klubu, zawodnicy Rashad James oraz Devon Austin zostali odsunięci od pierwszego zespołu do od-wołania.
Tym samym zabrakło ich we wczorajszym meczu. Bez dwójki liderów zespół zagrał jednak bardzo ambitnie.
Wprawdzie pierwsze punkty zdobył z rzutów wolnych Maksym Kornijenko, ale goście odpowiedzieli jedenastoma punktami z rzędu i objęli wyraźne prowadzenie.
Torunianie grali ospale i w 6. min., po punktach z rzutów wolnych Patrika Audy było już 20:6 dla przyjezdnych.
W kolejnych minutach podopieczni Jacka Winnickiego zagrali wreszcie skuteczniej i wzięli się za odrabianie strat. W 7. min., po akcji 2+1 Markeitha Cummingsa było już tylko 20:14 dla koszalinian, a chwilę później 22:18.
W kolejnych akcjach sprawy w swoje ręce wziął jednak Artur Mielczarek (w pierwszej połowie 5/6 za 3). Gdy tylko torunianie zbliżali się, on trafiał i AZS znów miał przewagę. Do przerwy to właśnie przyjezdni byli w korzystniejszej sytuacji.
Po zmianie stron torunianie długo nie mogli przejąć inicjatywy. Na przełomie trzeciej i czwartej kwarty wreszcie zaczął trafiać Danny Gibson i obraz meczu uległ zmianie. Jedenaście „oczek”, w tym trzy trójki Amerykanina, sprawiły, że w 31 min. Polski Cukier wyszedł na prowadzenie 65:56.
Chwilę później goście odrobili 5 punktów, ale w kolejnych minutach oglądaliśmy festiwal rzutów za trzy punkty. Po kolejnym trafieniu z dystansu Łukasza Wiśniewskiego w 37. min. było 77:67 dla miejscowych.
Do końca podopieczni Jacka Winnickiego kontrolowali już przebieg spotkania i pewnie wygrali.

Polski Cukier Toruń - AZS Koszalin 84:77 (20:25, 16:18, 26:13, 22:21)
Polski Cukier: D. Gibson 23 (7x3), Ł. Wiśniewski 21 (3), M. Michalak 10 (2), M. Kornijenko 7, S. Milosević 0 oraz K. Sulima 12, M. Cummings 7, T. Śnieg i A. Perka po 2, K. Michalski 0
AZS: P. Auda 19, A. Mielczarek 17 (5), S. Hannah 5 (1), I. Wadowski 3 (1), S. Łukasiak 0 oraz A. Pechacek 12 (1), P. Dąbrowski 9 (3), M. Nowakowski 6, M. Witliński 4, A. Walton 2

Zobacz galerię: Polski Cukier Toruń - AZS Koszalin