Kontuzja Chrisa Holdera, ale w sobotę chce wystartować

PB, sportowefakty.pl
Miejmy nadzieję, że Chris Holder wyleczy się do pierwszego ligowego meczu w Polsce Łukasz Trzeszczkowski
Pechowo zakończył się rewanżowy mecz o Tarczę Elite League King’s Lynn Stars - Poole Pirates dla Chrisa Holdera. Zawodnik gości upadł w pierwszym swoim wyścigu i doznał kontuzji barku.

Wyjechał jeszcze do drugiego biegu, ale ból okazał się silniejszy i żużlowiec, który w Polsce reprezentuje KS Toruń, zjechał z toru. Początkowo zawodnik twierdził, że robi sobie tygodniową przerwę od ścigania. Miał wrócić na pierwszy ligowy mecz w PGE Ekstralidze (5 kwietnia w Gorzowie).

W piątek ok. godz. 19.30 sytuacja się zmieniła.

- Rozmawialiśmy przed kilkunastoma minutami z Markiem Lemonem i ten przekazał nam, że w składzie jego drużyny nic się nie zmienia. Chris Holder pojawi się w Toruniu i zamierza wystartować w zawodach. Najpierw weźmie udział w treningu, który poprzedzi sobotni turniej - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Jan Konikiewicz z firmy One Sport.

King’s Lynn pokonało Poole 46:43

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył N. K. Iversen - 12+1, dla gości D. North - 13.

W spotkaniu nie wystartował Kacper Gomólski, który udał się na turniej Złotego Kasku do Krosna, na który ostatecznie... nie zdążył (zabrakło mu 50 km).

Dodajmy, że Poole obroniło zaliczkę z pierwszego meczu (u siebie wygrało bowiem 53:39). Ostatecznie więc Tarcza Elite League przypadła „Piratom”.