Stracona szansa w Starogardzie Gdańskim

Piotr Bednarczyk
Milija Bogicević pewnie wolałby, żeby czas meczu skończył się w drugiej kwarcie
Milija Bogicević pewnie wolałby, żeby czas meczu skończył się w drugiej kwarcie Sławomir Kowalski
Koszykarze Polskiego Cukru przegrali pierwszy mecz w tym sezonie

Niestety, nie udało się wygrać koszykarzom beniaminka Tauron Basket Ligi - Polskiego Cukru Toruń trzeciego meczu z rzędu. W Starogardzie Gdańskim pokonała ich miejscowa Polpharma 84:73.
Szkoda, bo w 18. min. podopieczni Miliji Bogicevicia prowadzili 38:27. Była realna szansa na wygraną. Niestety, świetna druga kwarta była jedyna wygraną przez gości w tym dniu. Po słabej trzeciej kwarcie torunianie walczyli jeszcze w ostatnich dziesięciu minutach, odzyskali w nich nawet prowadzenie (było 62:60 i 64:63 dla Twardych Pierników), potem remis po 68, ale końcówka spotkania zdecydowanie należała już do gospodarzy. Ostatnie 5 min i 22 sek wygrali 16:5.
Polpharma - Polski Cukier 84:73 (21:19, 12:23, 27:17, 24:14).
Polpharma (najwięcej): R. Blackmon 26, T. Meier 25, E. Ravenel 17
Polski Cukier (najwięcej): S. Denison 14, M. Nowakowski 13, L. Corbett 13, J. Zyskowski jr 8, M. Jankowski 7, Z. Comagić 6.