Rozkręcali się przez dwie tercje

Jakub Gimiński (z lewej) ustalił wynik sobotniego meczy Nesty z SMS-em I PZHL-em. Torunianie triumfowali 5:2 Sławomir Kowalski
Od zwycięstwa w Sosnowcu ze starszymi rocznikami uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego sezon 2014/2015 rozpoczęli hokeiści Nesty Toruń. W sobotę triumfowali 5:2.

Wielu toruńskich kibiców liczyło na mocną inaugurację rozgrywek w wykonaniu graczy Nesty. Drużyna Andrzeja Masewicza, uznawana za jednego z faworytów do zwycięstwa zmagań w pierwszej lidze, sezon rozpoczęła jednak przeciętnie i przez dwie tercje męczyła się z uczniami SMS-u. Wpływ na to miały wydarzenia poprzedzające rozpoczęcie meczu.

- Przyjechaliśmy do Sosnowca na chwilę przed wyznaczoną godziną meczu. Pod Łodzią trasa była zamknięta ze względu na śmiertelny wypadek - powiedział Mariusz Kuchnicki. - Rozgrzewka była więc skrócona, przez co długo się rozkręcaliśmy. Staraliśmy się, prowadziliśmy grę, ale łapaliśmy też dużo kar.

Po czterdziestu minutach gry torunianie tylko remisowali 2:2 z młodzieżowymi reprezentantami Polski i uczniami sosnowieckiej placówki. Warto jednak zauważyć, iż w połowie spotkania zespół prowadzony od tego sezonu przez Szweda Torbjoerna Johanssona, prowadził 2:1, chwilę po wykorzystaniu okresu gry w podwójnej przewadze.

- Dopiero w trzeciej tercji zagraliśmy tak, jak powinniśmy. Mieliśmy przewagę i wiele okazji strzeleckich, których nie wykorzystaliśmy. Ja sam miałem dwie dogodne sytuacje, które, niestety, zmarnowałem - dodał Mariusz Kuchnicki.

W trzeciej tercji gracze Nesty trzykrotnie znaleźli jednak drogę do bramki młodszych rywali i na inaugurację, zgodnie z oczekiwaniami, zainkasowali komplet punktów.

Wczoraj odbyła się natomiast druga potyczka obu drużyn. Niedzielne starcie Nesty Toruń z SMS-em I PZHL-em zakończyło się późnym wieczorem, już po zamknięciu tego wydania gazety.

SMS I PZHL Sosnowiec - Nesta Toruń 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

0:1 P. Bomastek - M. Kuchnicki (10.27),
1:1 Ł. Krzemień (16.39),
2:1 D. Kuraś - P. Matusik, P. Wsół (34.43, w podwójnej przewadze),
2:2 Ł. Chrzanowski - P. Huzarski, D. Minge (38.49),
2:3 M. Kalinowski - M. Kuchnicki (40.54, w przew.),
2:4 M. Lidtke - J. Dzięgiel (51.50, w przew.),
2:5 J. Gimiński - Sz. Mądrowski (55.56, w przew.)

Nesta: Plaskiewicz; Gimiński - Mądrowski, Lidtke - Gazda, Rodziewicz - Huzarski oraz Skólmowski; Kalinowski - Kuchnicki - Bomastek, Minge - Dzięgiel - Chrzanowski, Gościmiński - Winiarski - Pieniak oraz Husak.