W hokejowych derbach Pomorza w Gdańsku bramki padły dopiero w ostatniej tercji!

Nesta Mires Toruń – MH Automatyka Stoczniowiec GdańskNesta Mires Toruń – MH Automatyka Stoczniowiec Gdańsk Grzegorz Olkowski
Zasłużone zwycięstwo w derbach Pomorza Polskiej Hokej Ligi odnieśli zawodnicy Nesty Miresa Toruń. Pokonali w Gdańsku MH Automatykę Stoczniowca 2:0. Obie bramki padły w ostatniej tercji spotkania.

Pierwsza część była w miarę wyrównana. Na lodzie trwała zacięta walka, ale brakowało sytuacji bramkowych.
W drugiej tercji przewagę osiągnęli torunianie. Zwłaszcza między 33 a 40 minutą kotłowało się pod bramką gospodarzy, ale gola nadal nie było.

Wreszcie w 45. minucie Nesta Mires wykorzystała grę w przewadze i objęła prowadzenie po golu Miłosza Lidtkego. Około minuty przed końcem podwyższył Daniel Minge. Co ciekawe - obie ekipy dostały tylko po 2 min kar.

Dodajmy, że toruński klub rozwiązał (za porozumieniem stron) kontrakt z Aleksandrem Alimowem.

MH Automatyka Gdańsk - Nesta Mires Toruń 0:2 (0:0.0:0, 0:2).

0:1 Miłosz Lidtke (Jarosław Dołęga - Bartosz Fraszko, 44,02, w przewadze), 0:2 Daniel Minge (Siarhiej Kukuszkin, 58,58)

Nesta: Plaskiewicz; Trahanow - Żyliński, Podsiadło - Lidtke, Kowrach - Jaworski, Skolmowski - Heyka; Minge - Kukuszkin - Kalinowski, Dołęga - Fraszko - Michajłow, Wiśniewski - Ćwikła - Stasiewicz, Husak - Winiarski - Naparło

Pozostałe wyniki: Cracovia - Unia Oświęcim 3:1, GKS Katowice - Orlik Opole 4:2, SMS Sosnowiec U20 - Polonia Bytom 1:8

1. Comarch Cracovia 14 34 63:32
2. GKS Tychy 13 32 65:24
3. Tempish Polonia 15 32 49:30
4. TatrySki Podhale 13 27 55:35
5. PGE Orlik Opole 14 25 53:34
6. JKH GKS Jastrzębie 14 25 48:34
7. KS Unia Oświęcim 15 23 49:44
8. KH GKS Katowice 15 16 30:44