Zagrały zgodnie z planem

Redakcja
Amerykanka Darxia Morris była najskuteczniejszą koszykarką wczorajszego meczu w Łodzi Sławomir Kowalski
Zgodnie z przypuszczeniami koszykarki toruńskiej Energi nie miały większych problemów z pokonaniem w Łodzi ekipy Cosinusa Widzewa. Katarzynki w wyjazdowym meczu triumfowały 81:52.

Obie ekipy mają w tym sezonie zgoła odmienne cele i doskonale było to widać na parkiecie. Katarzynki chcą wrócić do krajowej czołówki, a łodzianki to młoda drużyna, która chce po prostu skutecznie rywalizować z najlepszymi i rozwijać się koszykarsko.

Pierwsze punkty dla przyjezdnych zdobyła Julie McBride. Rozgrywająca Energi dobrze radziła sobie także w kolejnych minutach, ale to Darxia Morris została najskuteczniejszą zawodniczką tego spotkania (26 pkt.). Z kolei pod koszem świetnie radziła sobie Kelley Cain. Rywalki ze środkową Energi miały sporo problemów. Amerykanka już po 20 min. gry była blisko doule-double (9 pkt. i 10 zb.).

Łodziankom nie można było odmówić zaangażowania. Na parkiecie walczyły o każdą piłkę. Przez dwie pierwsze kwarty utrzymywała się jednak około dziesięciopunktowa przewaga Katarzynek. Ostatecznie pierwsza połowa spotkania, po trafieniu zza linii 6,75 m w ostatniej sekundzie Sylwii Bujniak, zakończyła się wynikiem 40:31 dla Energi.

W trzeciej odsłonie spotkania rozstrzelała się była Katarzynka Aleksandra Pawlak. Efekt? Z 47:33 dla Energi zrobiło się zaledwie 47:38. Na kłopoty jednak Morris, która po przechwycie popisała się kolejnym celnym rzutem i sytuacja nieco się uspokoiła. Po trzech kwartach różnica między zespołami wynosiła dziewięć punktów (56:47).

Czwarta kwarta to już całkowita dominacja Katarzynek. Co prawda po trójce Julii Drop przewaga zmalała do ośmiu oczek (58:50), ale zawodniczki Energi w tej części gry poprawiły się z dystansu. Zza łuku trafiały McBride, Weronika Gajda i Julia Adamowicz, kilka punktów spod kosza ponownie zdobyła też Cain. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Energi 81:52.

Kolejny ligowy mecz Katarzynki rozegrają już w środę. Energa ponownie na wyjeździe zmierzy się tym razem z PGE MKK Siedlce (początek tej potyczki o godz. 17). Tego dnia zaplanowana jest cała 4. kolejka BLK.

Najbliższy mecz Basket Ligi Kobiet w Toruniu odbędzie się z kolei w najbliższą niedzielę o godz. 17. Rywalem w Arenie Toruń będzie JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec.

Widzew Łódź - Energa Toruń 52:81 (10:20, 21:20, 16:16, 5:25).

Widzew: A. Pawlak 15 (1x3), A. Beadle 13, J. Drop 10 (2), S. Bujniak 3 (1), M. Pisera 0 oraz R. Rogers 7, M. kruszyńska i W. Zapart po 2, N. Gzinka, K. Gertchen, M. Ratajczak i K. Dzierbicka po 0

Energa: D. Morris 26 (2), K. Cain 17, J. McBride 10 (1), J. Adamowicz 7 (1), M. Iwaszczanka 5 oraz W. Gajda 12 (1), A. Szczepanik 4, M. Wieczyńska, M. Radomska, R. Płonka i N. Moore po 0