Świetna postawa Polskiego Cukru

Rozgrywający Polskiego Cukru Toruń Tomasz Śnieg w Radomiu zdobył dla naszej drużyny osiem punktów Sławomir Kowalski
Bardzo dobre spotkanie rozegrali wczoraj w Radomiu koszykarze Polskiego Cukru. W meczu 2. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki torunianie pokonali wicemistrzów kraju na ich parkiecie aż 86:64!

Aż tak wysoka wygrana jest niespodzianką. Gospodarze w dwóch poprzednich meczach odprawiali rywali z kwitkiem i ekipa Jacka Winnickiego z respektem podchodziła do tego meczu.

Twarde Pierniki spisały się jednak świetnie. Jedynie na samym początku na prowadzeniu byli miejscowi po punktach Darnella Jacksona. Później inicjatywę przejęli przyjezdni i w bardzo szybkim tempie budowali swoją przewagę. Już w 7. min., po akcji Łukasza Wiśniewskiego było 23:5. Na tym nasi gracze nie poprzestali. Na początku drugiej kwarty, po rzutach wolnych Tomasza Śniega, Polski Cukier miał już dwadzieścia punktów przewagi (33:13).

Nieskuteczna pogoń

W trzeciej kwarcie ekipa Wojciecha Kamińskiego odrobiła nieco strat. W 23. min. Rosa przegrywała bowiem 35:46. Chwilę później wszystko wróciło na właściwe tory i goście pod koniec trzeciej kwarty mieli już 21 punktów przewagi (66:45).

W czwartej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Torunianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a na niecałe dwie minuty przed końcową syreną było aż 86:59!

Ostatecznie torunianie pewnie triumfowali 86:64. Po raz kolejny z dobrej strony pokazali się Polacy, a zwłaszcza Bartosz Diduszko (17 pkt, 4 zb., 3 as), Łukasz Wiśniewski (12 pkt, 2 zb., 5 as), Tomasz Śnieg (8 pkt oraz po 3 zb. i as) i Aleksander Perka (7 pkt. i 6 zb).

Polacy w formie

Bardzo dobrze zaprezentował się też najnowszy nabytek Twardych Pierników Kyle Weaver. Amerykanin w pierwszym meczu ze Stalą Ostrów Wlkp. był bezbarwny, ale z pewnością wpływ miała na to mała liczba treningów z drużyną i krótki okres pobytu w Polsce. Wczoraj było już dużo lepiej. Zdobył 16 punktów, miał 5 zbiórek i 2 asysty.

- Przede wszystkim gratuluję swoim zawodnikom - powiedział trener Polskiego Cukru Jacek Winnicki. - Udało nam się zrealizować wszystkie założenia. Zdawaliśmy sobie sprawę, że Rosa grała więcej spotkań od nas. Miała dużą częstotliwość spotkań od samego początku, bo oprócz występów w lidze miała jeszcze Superpuchar.

Rosa Radom - Polski Cukier Toruń 64:86 (13:28, 12:16, 21:22, 18:20).

Rosa: T. Brazelton 14 (2x3), G. Bell 14 (2), D. Jackson 8, M. Sokołowski 5 (1), R. Witka 3 (1) oraz D. Jeszke 10 (2), F. Zegzuła 6 (1), M. Bojanowski 3 (1), K. Adams 3, Ł. Bonarek 1

Polski Cukier: B. Diduszko 17 (3), Ł. Wiśniewski 12 (4), M. Sandul 11, J. Skifić 8, O. Trotter 3 oraz K. Weaver 16 (1), T. Śnieg 8, A. Perka 7 (1), K. Sulima 4, K. Michalski 0