Hokeiści Nesty Miresa świetnie zaczęli, ale to nie wystarczyło

Krystian Góralski
Nesta Mires Toruń – MH Automatyka Stoczniowiec GdańskNesta Mires Toruń – MH Automatyka Stoczniowiec Gdańsk Grzegorz Olkowski
Hokeiści Nesty Miresa Toruń ulegli wczoraj na Tor-Torze w meczu 12. kolejki Polskiej Hokej Ligi ekipie Unii Oświęcim 3:6.

Podopieczni Leszka Mingego świetnie rozpoczęli. Już w 2. min. objęli prowadzenie po strzale Bartosza Fraszki.

Chwilę później było już 2:0, a po pierwszej tercji gospodarze prowadzili 3:0.

Goście po słabszym początku obudzili się w drugiej tercji. Dwie bramki zdobyte w krótkim odstępie czasu pozwoliły im wrócić do gry, a w kolejnych minutach wyjść na prowadzenie i triumfować.

Nesta Mires Toruń - Unia Oświęcim 3:6 (3:0, 0:3, 0:3).

1:0 B. Fraszko - M. Lidtke - J. Dołęga (1:30), 2:0 D. Trachanow - S. Kukuszkin - D. Minge (3:31), 3:0 D. Minge - S. Kukuszkin (18:29), 3:1 R. Haas - P. Bezuska (26:39), 3:2 J. Danecek (26:52), 3:3 M. Kasperlik - D. Kysela (36:06), 3:4 J. Danecek - D. Piotrowicz - M. Kasperlik (41:02), 3:5 Ł. Bułanowski - J. Danecek - D. Piotrowicz (46:22), 3:6 P. Tabacek - R. Haas (59:51, po wycofaniu bramkarza)

Nesta Mires: Plaskiewicz - Jaworski, Żyliński; Lidke, Trachamow; Kowrach, Podsiadło - Minge, Kukuszkin, Kalinowski; Dołęga, Michajłow, Fraszko; Stasiewicz, Ćwikła, Wiśniewski; Naparło, Winiarski, Alimow

W innych meczach 12. kolejki: Stoczniowiec Gdańsk - JKH GKS Jastrzębie 4:3 (3:0, 0:2, 1:1), GKS Katowice - Podhale Nowy Targ 2:7 (2:3, 0:0, 0:4), Orlik Opole - Polonia Bytom 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) i SMS Sosnowiec - GKS Tychy 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)