Dziewięć bramek Nesty Miresa na Tor-Torze

Marcin Zawadzki
Trener Nesty Miresa Leszek Minge może być zadowolony z mczu ze Stoczniowcem
Trener Nesty Miresa Leszek Minge może być zadowolony z mczu ze Stoczniowcem Sławomir Kowalski
W pierwszym w tym sezonie meczu sparingowym na Tor-torze hokeiści Nesty Miresa pokonali beniaminka ekstraklasy Stoczniowca 2014 Gdańsk 9:2. Sezon ligowy zaczyna się już za dwa tygodnie.

Tydzień temu oba zespoły zmierzyły się w Gdańsku, wygrali gospodarze 6:3. W sobotę na Tor-torze doszło do rewanżu i to bardzo skutecznego. Torunianie pokonali rywali 9:2, dając im lekcję skuteczności i konsekwencji w grze obronnej.

Zaledwie 32 sekund było potrzeba, by Siergiej Kukuszkin, najskuteczniejszy w ubiegłym sezonie gracz Nesty, po raz pierwszy pokonał bramkarza gdańszczan Nikifora Szczerbę. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył Rosjanin Aleksander Alimow.

Gdańszczanie ambitnie starali się odrabiać straty, ale Michał Plaskiewicz i obrońcy gospodarzy konsekwentnie powstrzymywali ich zapędy. Z kolei napastnicy torunian raz po raz skutecznie wykańczali swoje akcje i po dwóch tercjach prowadzili już 6:0. Gdy na początku trzeciej tercji Jarosław Dołęga skompletował hat-tricka, losy meczu były rozstrzygnięte.

- Formacje były zestawione niemal w ostatniej chwili, bo zaledwie dzień wcześniej dojechali do nas Białorusini Artur Kowrach, Władimir Michajłow, zgłosił się także Jakub Stasiewicz, którego testowaliśmy – mówi trener gospodarzy Leszek Minge. – W tym meczu wymagałem od zespołu dobrej gry defensywnej, mniejszą wagę przywiązując do ocen za ofensywę. Cieszę się jednak, że wszystkie ataki zdobyły gola.

Oprócz Kowracha, Michałjowa i Stasiewicza, który wcześniej grał w Gdańsku, toruńscy kibice mogli zobaczyć w akcji także kilku innych nowych zawodników - Piotra Naparłę, Rafała Ćwikłę oraz Rosjan Aleksandra Alimowa i Denisa Trachanowa. Na ocenę ich przydatności do zespołu jeszcze jest za wcześnie. Dodajmy, że do Stoczniowca wrócili m.in. Krzysztof Kantor, Oskar Lehmann i Mateusz Strużyk, którzy grali w ubiegłym sezonie w toruńskich barwach.

Pod koniec meczu Łukasz Podsiadło i Filip Nasca zafundowali kibicom bokserski pojedynek, który zakończył się… położeniem na łopatki gdańszczanina.

Kolejne mecze sparingowe Nesta Mires zagra we wtorek z Bytomiu z Polonią i w środę z Janowie z Naprzodem. Sezon ligowy zaczyna się 11 września.

Nesta Mires Toruń – MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk 9:2 (3:0, 3:0, 3:2)

Bramki:
1:0 S. Kukuszkin (0.32), 2:0 A. Alimow (2.43), 3:0 J. Dołęga (17.00), 4:0 J. Żyliński (28.30, PP2), 5:0 J. Dołęga (32.58), 6:0 M. Kalinowski (39.37), 7:0 J. Dołęga (41.30), 7:1 W. Wrycza (43.20), 8:1 S. Kukuszkin (43.39), 9:1 P. Winiarski (46.58, PP), 9:2 O. Batna (51.39)