Niedziela nie była już tak udana jak piątek

Grzegorz Kalinowski (drugi z prawej) zdobył srebro
Grzegorz Kalinowski (drugi z prawej) zdobył srebro Tomasz Czachorowski
W Bydgoszczy zakończyły się 92. Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. MKL Toruń zakończył zmagania z dwoma medalami wywalczonymi w piątek. W niedzielę nie było już tak dobrze.

Kompletnie nie wyszedł konkurs rzutu młotem Paulinie Rygielskiej. Torunianka spaliła wszystkie trzy próby i nie została sklasyfikowana.

Znacznie lepiej poszło w konkursie rzutu dyskiem Pawłowi Pasińskiemu. Z wynikiem 57,27 m toruński dyskobol zajął piąte miejsce. O ile do czwartego Damiana Kamińskiego zabrakło mu 0,64 m, to do miejsca na podium aż 7,11 m (trzeci był Robert Urbanek - 64,38 m). Mistrzem Polski został Piotr Małachowski (68,10 m), a wicemistrzem Bartłomiej Stój (64,64).

Nieźle spisała się też Aleksandra Brzezińska. W biegu na 5000 metrów zajęła siódme miejsce - 16:46.31 (nowy rekord życiowy). Triumfowała Katarzyna Kowalska (16:18.05).

W punktacji klubowej MKL zajął 22 miejsce - 107 punktów wywalczonych przez 5 osób.

Przypomnijmy, że w piątek wicemistrzem Polski w biegu na 1500 m został Grzegorz Kalinowski. Przegrał jedynie z reprezentantem Zawiszy Marcinem Lewandowskim. Bydgoszczanin minął linię mety w czasie 3:39.45. Kalinowski uzyskał wynik 3:41.67, a trzeci Mateusz Wyszomirski 3:43.63.
Drugi medal w piątek wywalczył Tomasz Szymkowiak w biegu na 3000 m z przeszkodami. Torunianin uzyskał czas 8:59.12. Przed nim do mety dotarli Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) 8:53.94 i Hubert Pokrop (Grunwald Poznań) 8:58.36. Warto dodać, że czwarty na mecie Łukasz Oślizło (AZS AWF Katowice) stracił do lekkoatlety MKL-u zaledwie 0,63 sekundy.
W piątek startowała też Aleksandra Brzezińska. W biegu na 1500 m zajęła 10 miejsce z czasem 4:29.10