Polski Cukier wciąż w grze o medal mistrzostw Polski! [zdjęcia]

Sławomir Kowalski
W drugim meczu pierwszej fazy play off koszykarze Polskiego Cukru pokonali w Arenie Toruń 86:71 Energę Czarnych Słupsk i wyrównali stan rywalizacji na 1:1 (gra się do trzech zwycięstw).

Wyrównana pierwsza połowa, zdecydowana do,minacja torunian w drugiej - tak najkrócej można podsumować drugi mecz koszykarzy Polskiego Cukru Toruń w ćwierćfinale Tauron Basket Ligi.

Po czwartkowej porażce w Arenie Toruń nasi zawodnicy przystępowali do drugiej potyczki z nożem na gardle. Porażka praktycznie ograniczałaby ich szanse na awans do strefy medalowej do minimum. Być może ta presja sprawiła, że w pierwszej połowie nie byli w stanie wypracować sobie przewagi. Mało tego - to Energa Czarni wygrała pierwszą kwartę dwoma punktami, a na przerwę w połowie schodziła z jednym oczkiem zaliczki.

Prawdopodobnie w szatni torunianie doszli do wniosku, że sprawa wygląda już naprawdę poważnie i wyszli na parkiet mocno zmobilizowani. To przyniosło efekty. Minęło dokładnie dwie i pół minuty trzeciej kwarty, gdy wyszli na prowadzenie 48:47 i zaczęli je szybko powiększać. Na niespełna minutę przed końcem trzeciej kwarty było już 73:60 dla miejscowych, którzy pewnie dowieźli zwycięstwo do końca.

Trzeci mecz (do trzech zwycięstw) - we wtorek w Słupsku.

Polski Cukier Toruń - Energa Czarni Słupsk 86:71 (21:23, 23:22, 29:16, 13:10)

Polski Cukier: M. Cummings 10, T. Śnieg 10, K. Sulima 10, K. Michalski 0, S. Milošević 0, Ł. Wiśniewski 7, M. Kornijenko 8, D. Gibson 23, M. Michalak 5, S. Denison 9, A. Perka 0

Energa Czarni: J. Blassingame 9, D. Harper 10, F. Campbell 11, J. Jackson 15, Ł. Seweryn 11, K. Borowski 3, C. Mbodj 0, M. Zywert 0, M. Cesnauskis 6, G. Surmacz 6

Zobacz galerię: Polski Cukier Toruń- Energa Czarni Słupsk