Energa odpaliła w drugiej połowie

KG, PB
Skrzydłowa Energi Roksana Płonka miała wczoraj okazję do gry przeciwko zawodniczkom MUKS-u Poznań. Torunianka spędziła na parkiecie pięć i pół minuty i w tym czasie zdobyła jeden punkt i miała zbiórkę w ataku Jacek Smarz
Koszykarki Energi Toruń pokonały we własnej hali JTC Pomarańczarnię MUKS Poznań 79:56.

Wynik tego meczu nie ma żadnego znaczenia dla podopiecznych Elmedina Omanicia. Katarzynki do fazy play off przystąpią z siódmego miejsca.

Ciekawe rozstrzygnięcie padło jednak w innym wczorajszym meczu 21. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet.

Dość nieoczekiwanie MKK Siedlce pokonało MKS Polko-wice 78:77. Ten wynik oznacza, że rywalem torunianek w pierwszej rundzie fazy play off może być już tylko Wisła Kraków lub Artego Bydgoszcz. Zadecyduje o tym mecz ostatniej kolejki rundy zasadniczej- Wisła zmierzy się z Artego i do pierwszego miejsca wystarczy jej nieznaczna porażka (w Bydgoszczy mistrzynie Polski wygrały 66:63).

Wczorajszy mecz przez długi czas był wyrównany. Szkoleniowiec gospodyń zdecydował się bowiem na roszady w składzie. W pierwszej piątce pojawiła się m.in. Kaja Darnikowska, a w pierwszej połowie zagrała też Roksana Płonka.

Katarzynki lepiej zagrały po przerwie. W drugiej połowie pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie 19 punktów i pewnie triumfowały.

- Wiadomo, że nasze zespoły mają zgoła inne cele w tej chwili - powiedział trener MUKS-u Maciej Brodziński. - Energa w mojej ocenie będzie się biła o medale, my z kolei jesteśmy na dole tabeli i patrzymy na mecze w fazie play out. Pomimo porażki jestem zadowolony z gry zespołu. Dziewczyny ambitnie walczyły. Do przerwy wyglądało to nieźle. To kolejny mecz, w którym przegrywamy walkę pod tablicami. Brakuje nam siły pod koszami i mocniejsze od nas zespoły to wykorzystują.

- Przyjechał do nas młody i ambitny zespół - dodała Emilia Tłumak. - Doskonale zdawałyśmy sobie z tego sprawę. One potrafią grać w koszykówkę. Przyjeżdżają i nie mają nic do stracenia chcąc się pokazać z jak najlepszej strony. W drugiej połowie zagrałyśmy z głową i wygrałyśmy.

Energa Toruń - JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 79:56 (22:16, 16:21, 23:11, 18:8)

Energa: W. Idczak 5 (1x3), K. Darnikowska 4, M. Skorek 3, P. Misiek 2, C. Szczechowiak 1 oraz V. Macaulay 27, E. Tłumak 15 (3), M. Ajavon 9, R. Taylor 7, J. Walich 5, R. Płonka 1, S. Kudraszowa 0

MUKS: Z. Puc 13, Ż. Durak 12 (1), M. Idziorek 8 (1), B. Skowronek 7, J. Drop 3 oraz A. Dziwińska, S. Siemienias i A. Szloser po 4, K. Olszewska 1, M. Nowicka 0

Pozostałe wyniki 21. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet: Wisła Kraków - AZS Lublin 74:57 (25:11, 18:15, 15:21, 16:10), MKK Siedlce - MKS Polkowice 78:77 (20:22, 25:12, 14:25, 19:18), Artego Bydgoszcz - Basket Gdynia 82:67 (22:8, 18:17, 23:18, 19:24), Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 47:79 (19:29, 8:9, 16:22, 4:19) i Ślęza Wrocław - AZS Gorzów Wlkp. 78:47 (20:6, 19:12, 19:11, 20:18)