Ostatnie sekundy znów okazały się szczęśliwe dla rywalek

Katarzynki (rzuca Matee Ajavon) trzeci mecz z rzędu przegrały w ostatnich sekundach i niemal straciły szanse na szóste miejsce przed fazą play off Grzegorz Olkowski
Koszykarki toruńskiej Energi przegrały kolejny mecz w rozgrywkach Tauron Basket Ligi Kobiet. Uległy w Lublinie ekipie AZS-u UMCS-u 74:75.

Porażka sprawiła, że Katarzynki mają już tylko iluzoryczne szanse na zajęcie szóstego miejsca przed fazą play off. Na cztery mecze przed końcem pierwszego etapu rywalizacji w Tauron Basket Lidze Kobiet mają bowiem trzy punkty straty do bezpośredniego rywala w walce o to miejsce, czyli Pszczółki AZS-u UMCS-u. Poza tym, po wczorajszym meczu, mają gorszy bilans w dwumeczu. W Arenie Toruń uległy bowiem 49:58.
W Lublinie podopieczne Elmedina Omanicia nieźle zaczęły. W 4 min. prowadziły 7:0, ale oba zespoły raziły nieskutecznością. Z czasem gospodynie też zaczęły trafiać i w 8 min., po akcji Oliwii Szumełdy-Krzyckiej było już po 9.
Gospodynie nieco większą przewagę wypracowały dopiero przed przerwą. W 18. min., po trafieniu z dystansu Agnieszki Makowskiej, było 36:27.
Tuż po przerwie dzięki skutecznej grze Matee Ajavon przyjezdne zmniejszyły straty do jednego punktu (40:39 w 23. min.).
Pod koniec tej kwarty ekipa Krzysztofa Szewczyka znów wypracowała kilkupunktową przewagę (53:48 w 27. min.).
Torunianki nie dały za wygraną. Ambitnie goniły i w 35. min., po „trójce” Emilii Tłumak przegrywała jedynie 62:65.
Gdy trzy minuty później AZS prowadził 72:65 wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte. Katarzynki po raz kolejny rzuciły się do ataku i zdobyły dziewięć punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 74:72.
Końcówka była emocjonująca. Kilka sekund przed końcową syreną piłkę straciła Renee Taylor i po punktach Jhasmin Player AZS odzyskał prowadzenie (75:74). Katarzynki miały jeszcze szansę na odwrócenie losów meczu. Sześć sekund przed syreną piłka trafiła do Weroniki Idczak, której rzut z dystansu okazał się niecelny.
Wszystkie pozostałe mecze tej kolejki zaplanowane pierwotnie w weekend, z uwagi na odbywający się w Gdyni turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek starszych, zostały przełożone na marzec.

Pszczółka AZS UMCS Lublin - Energa Toruń 75:74 (16:17, 22:16, 19:18, 18:23)
AZS: D. Mingo 16 (2x3), A. Makowska 14 (4), J. Player 9, D. Owczarzak 7, L. Metcalf 2 oraz K. Dorogobuzowa 13 (1), A. Szczepanik 0
Energa: R. Taylor 23 (2), M. Ajavon 16, E. Tłumak 15 (4), M. Skorek 5, V. Macaulay 0 oraz J. Walich 13, C. Szczechowiak 2, W. Idczak i P. Misiek po 0