Lepsza obrona przyniosła efekt [zdjęcia]

Najskuteczniejszym zawodnikiem Polskiego Cukru był Markeith Cummings, który zdobył 21 punktów Sławomir Kowalski
Dużo lepsza gra w obronie pozwoliła koszykarzom Polskiego Cukru cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Torunianie pokonali w Arenie Toruń ekipę Polpharmy Starogard Gdański 76:55.

Przed spotkaniem toruński klub pozyskał nowego partnera. Włodarze Twardych Pierników podpisali bowiem stosowną umowę z Bankiem Spółdzielczym.
Dla toruńskich koszykarzy było to pierwsze spotkanie we własnej hali po trzech wyjazdowych potyczkach.
Kibice zgromadzeni w Arenie Toruń zobaczyli bardzo wyrównaną pierwszą połowę. Żadnej z ekip nie udało się bowiem utrzymać większej przewagi.
Wynik blisko remisu
Wprawdzie na początku drugiej kwarty po punktach Maksyma Kornijenki było 23:15 dla torunian, ale już trzy minuty później goście tracili tylko punkt (25:24 dla Polskiego Cukru). Do końca pierwszej połowy wynik oscylował wokół remisu. Ostatecznie na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie po 39.
Po zmianie stron torunianie zagrali lepiej. Pierwsze pięć minut było wyrównane, ale później gospodarze stopniowo zaczęli budować przewagę.
W 25. min. było jeszcze 46:42 dla gości, ale czterominutowy fragment wygrany przez podopiecznych Jacka Winnic-kiego 16:3 diametralnie odmienił obraz spotkania.
Co ciekawe, trzy punkty zdobyte przez J. T. Tillera w 29. min. były ostatnim trafieniem gości z gry. W końcówce trzeciej kwarty Marcin Flieger dwukrotnie wykorzystał rzuty wolne i Polpharma przegrywała tylko 53:58, ale emocji w decydującej części gry już nie było.
Fatalna skuteczność
Gospodarze zagrali bardzo dobrze w obronie (Polpharma w drugiej połowie trafiła jedynie 4 z 30 rzutów z gry). Torunianie pozwolili rywalom na zdobycie zaledwie dwóch punktów (rzuty wolne Johnny’ego Dee), a sami zapisali na swoim koncie 18 „oczek”. Dzięki temu spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem 76:55.
- W pierwszej połowie zagraliśmy nieco słabiej w obronie - podsumował mecz skrzydłowy Polskiego Cukru, Ukrainiec Maksym Kornijenko. - Na szczęście po przerwie poprawiliśmy ten element i było znacznie lepiej. To zaowocowało zbudowaniem przewagi i pewnym zwycięstwem. Bardzo się cieszymy z tej wygranej.

Polski Cukier Toruń - Polpharma Starogard Gdański 76:55 (21:15, 18:24, 19:14, 18:2).
Polski Cukier: M. Kornijenko 16 (2x3), Ł. Wiśniewski 9 (1), M. Michalak 8, D. Gibson 6 (1), S. Milosević 0 ora M. Cummings 21 (3), K. Sulima 9, A. Lisewski 3, A. Perka i K. Michalski po 2, B. Bochno 0.
Polpharma: M. Hicks 13 (1x3), J. Tiller i J. Dee po 10 (2), R. Szymański i S. Długosz po 2 oraz M. Flieger 9 (1), Ł. Diduszko 6 (1), K. Bailey 2, D. Kinloch 1, T. Wojdyła 0.

Zobacz galerię: Polski Cukier Toruń - Polpharma Starogadr Gdański