Olimpia po dogrywce ogrywa Rodło Kwidzyn. Będzie rewanż z Lechem

Karol Piernicki
Olimpia Grudziądz - Stomil OlsztynTomasz Asensky i Hubert Kościukiewicz i Paweł Grzybek Gerard Szukay
Po obfitującym w emocje i zwroty akcji spotkaniu pierwszej rundy Pucharu Polski Olimpia wyeliminowała Rodło Kwidzyn, wygrywając 4:2.

Najpierw gola dla gości strzelił Dejan Zigon, ale po godzinie wyrównał Adam Reise. Potem Słoweniec ponownie dał prowadzenie Olimpii, a kolejny remis stał się za sprawą Mateusza Górki.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, którą kapitalnie rozpoczęli goście. Chwilę po wznowieniu gry premierowego gola dla biało-zielonych barw strzelił Fabian Pawela, który trafił także w drugiej części dogrywki, ustalając wynik na 4:2. Zresztą nowy gracz naszego zespołu mógł ustrzelić hat-tricka, ale tuż przed ostatnim gwizdkiem pojedynek sam na sam wygrał z nim Wiśniewski.

Zwycięstwo Olimpii oznacza, że w środę 12 sierpnia w 1/16 finału pucharu Polski dojdzie do rewanżu za sezon 2012/2013. Na Piłsudskiego przyjedzie – tym razem w glorii mistrza kraju - Lech Poznań, którego wówczas na tym samym szczeblu grudziądzanie wyeliminowali z rozgrywek.

Rodło Kwidzyn – Olimpia 2:4 (0:1, 2:2)

0:1 – Zigon (16), 1:1 – Reise (60), 1:2 – Zigon (73), 2:2 – Górka (79), 2:3 – Pawela (91), 2:4 – Pawela (108)

OLIMPIA: Fabiniak – Bielawski (45. Kowalczyk), Piter-Bucko, Łabędzki, Woźniak – Kaczmarek, Kłus (żk), Smoliński, Zigon, Skórecki (74. Szczot, żk) – Cieśliński (65. Pawela, żk).