Olimpia gorsza od mistrza Polski, ale tylko minimalnie

Karol Piernicki
Michal Piter-Bucko (w zielonej koszulce) strzelił bramkę dla Olimpii w sparingu z Lechem Gerard Szukay
W pierwszym spotkaniu kontrolnym przed startem nowego sezonu piłkarze grudziądzkiej Olimpii ulegli w Gniewinie Lechowi 1:2. W sobotę mecz z Zawiszą.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla pierwszoligowca, bo choć to Lech miał optyczną przewagę, na prowadzenie pierwsi wyszli grudziądzanie. Wynik meczu strzałem głową otworzył kapitan Olimpii Michal Piter-Bucko.

Poznaniacy wyrównali jeszcze przed przerwą, a stało się tak za sprawą Dawida Kownackiego. Sytuację próbował jeszcze ratować Marcin Kaczmarek, ale zamiast wybić piłkę, skierował ją do własnej bramki.

W drugiej połowie wynik pojedynku ustalił Kownacki, który w 58. minucie drugi raz wpisał się na listę strzelców. Do końca potyczki jej wynik nie uległ już zmianie. Wśród grudziądzan wielu było testowanych zawodników. Na skrzydle pojawił się między innymi dobrze znany kibicom biało-zielonych Paul Grischok, który w przeszłości występował już przy Piłsudskiego. Grał bardzo dobrze, ale były z nim problemy natury pozasportowej.

W sobotę o godzinie 15 na boisku w Bydgoszczy podopieczni Tomasza Asenskiego zagrają w kolejnym sparingu z tamtejszym Zawiszą.