Wilki nie były takie straszne

Skrzydłowy Polskiego Cukru Aleksander Perka (z piłką) w Szczecinie zdobył w ciągu 22 minut spędzonych na parkiecie 22 punkty (5/7 za 2, 4/7 za 3) Sławomir Kowalski
Koszykarze Polskiego Cukru nie zmarnowali kolejnej szansy na przybliżenie się do gry w fazie play off. Podopieczni Miliji Bogicevicia pokonali bowiem w Szczecinie zespół Wilków Morskich 86:73.

Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu naszych zawodników. Od pierwszych minut gospodarze narzucili swój styl gry i w 7. min. było już 17:6. Torunianie dość szybko wrócili do gry, ale w końcówce drugiej kwarty znów oddali inicjatywę podopiecznym Mihailo Uvalina i na przerwę schodzili przegrywając 37:42.

Po zmianie stron można było zobaczyć zupełnie inną drużynę. Torunianie rozpoczęli z animuszem i pierwsze cztery minuty trzeciej kwarty wygrali 14:4. To sprawiło, że Twarde Pierniki objęły kilkupunktową przewagę, której nie oddały już do końcowej syreny.
Kolejny bardzo udany fragment nasi zawodnicy zaprezentowali na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. W ciągu pięciu minut torunianie zdobyli bowiem trzynaście „oczek”, tracąc zaledwie cztery. Bardzo skuteczny w tym okresie był skrzydłowy Polskiego Cukru Aleksander Perka. 27-latek dwukrotnie trafił z dystansu, a po kolejnych jego punktach w 24. min. torunianie prowadzili już 74:58.

Tak duża zaliczka sprawiła, że spokojnie mogli kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie torunianie zwyciężyli 86:73 i nadal liczą się w walce o awans do fazy play off rozgrywek Tauron Basket Ligi.

Kolejne spotkanie rozegrają w najbliższą sobotę. O godz. 18. podejmą w hali przy ul. .Bema ekipę Trefla Sopot. Będzie to bardzo ważna potyczka, bowiem właśnie z Treflem torunianie walczą o ósme miejsce.

Wilki Morskie - Polski Cukier 73:86 (19:16, 23:21, 13:27, 18:22)
Wilki Morskie: R. Green 19 (1x3), U. Nikolić 17, P. Kikowski 11 (2), M. Flieger 10 (1), W. Kowalenko 8 (2) oraz R. Bojko i I. Marinković po 4, C. Wright 0
Polski Cukier: L. Corbett 16 (2), W. Franklin 13, S. Denison 12, J. Zyskowski 9 (1), A. Lisewski 2 oraz A. Perka 22 (4), K. Sulima 6, M. Jankowski 4, M. Nowakowski 2, Ż. Comagić i K. Radwański po 0

Wyniki pozostałych meczów 25. kolejki Tauron Basket Ligi: Trefl Sopot - Polfarmex Kutno 90:83 (27:25, 17:20, 15:22, 31:16), Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 85:71 (25:21, 20:15, 18:18, 22:17), Stelmet Zielona Góra - Jezioro Tarnobrzeg 71:65 (18:18, 19:12, 14:20, 20:15), MKS Dąbrowa Górnicza - Wikana Start Lublin 104:95 (25:24, 31:24, 22:12, 26:35), AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 82:90 (27:24, 14:21, 19:29, 22:16), Śląsk Wrocław - PGE Turów Zgorzelec 101:99 (20:27, 23:30, 29:23, 29:19) i Asseco Gdynia - Rosa Radom 65:77 (17:18, 11:19, 17:24, 20:16).