Kolejny krok zrobiony

Redakcja
Jednym z bohaterów meczu w Dąbrowie Górniczej był Żarko Comagić (z prawej). Na zdjęciu słucha wskazówek trenera Polskiego Cukru Miliji Bogicevicia Sławomir Kowalski
Nie zwalniają tempa koszykarze Polskiego Cukru. W Dąbrowie Górniczej zrobili kolejny krok w kierunku play off. Torunianie pokonali bowiem miejscowy MKS 92:80.

Cichym bohaterem spotkania, obok tradycyjnie już prezentujących wysoką formę Seana Denisona (25 pkt, 10 zb) i Williama Franklina (12 pkt, 11 as), był Żarko Comagić. Serb grał wczoraj jak w transie. Zdobył 22 punkty, popisując się świetną skutecznością, i wydatnie pomógł torunianom w odniesieniu dziewiątego, ligowego, zwycięstwa w tym sezonie.

Ekipa Miliji Bogicevicia fatalnie rozpoczęła wczorajszą potyczkę. W 3. min., po akcji 2+1 Mylesa McKay’a, było bowiem już 10:2 dla MKS-u.

Torunianie nie podłamali się i mozolnie odrabiali straty. Udało się to na początku drugiej kwarty. Na moment goście wyszli nawet na prowadzenie (25:24), ale w kolejnych minutach znów inicjatywę przejęli gospodarze.

Goście do gry wrócili na przełomie drugiej i trzeciej kwarty. 15 punktów z rzędu sprawiło, że w 23. min. Polski Cukier prowadził już 55:40. W 28. min., po trafieniu zza linii 6,75 m Comagicia, przewaga przyjezdnych wzrosła już do dziewiętnastu punktów (70:51).

W kolejnych minutach gospodarze nie byli już w stanie realnie zagrozić torunianom. Przewaga Twardych Pierników oscylowała wokół kilkunastu „oczek”. Ostateczne Polski Cukier triumfował 92:80 i jest coraz bliżej miejsca gwarantującego udział w drugim etapie sezonu, czyli fazie play off.

MKS - Polski Cukier 80:92 (24:22, 16:22, 20:29, 20:19)
MKS: M. McKay 23 (3x3), D. Weaver 11, D. Pepper 10 (1), M. Piechowicz 4, P. Zmarlak 0 oraz K. Brown 21 (3), G. Małecki 5 (1), M. Dziemba, A. Metelski i P. Zieliński po 2, P. Szymański 0
Polski Cukier: S. Denison 25 (3), K. Sulima 14, J. Zyskowski 13 (1), W. Franklin 12, L. Corbett 1 oraz Ż. Comagić 22 (1), M. Jankowski 3 (1), A. Perka 2, K. Radwański i A. Lisewski po 0