Nie obyło się bez nerwów [zdjęcia]

Ofiarna gra w defensywie pomogła Budowlanym pokonać Karpaty Krosno 3:1 i wygrać jedenaste spotkanie w obecnym sezonie Sławomir Kowalski
Karpaty Krosno po raz drugi w obecnym sezonie nie sprostały toruniankom. Siatkarki Budowlanych Volley nie zagrały może wielkiego meczu, ale tym razem triumfowały 3:1.

Kłopoty z kończeniem ataków oraz częste pomyłki serwisowe spowodowały, że w pierwszym secie piątkowej potyczki torunianki przegrywały z ekipą z Podkarpacia 5:7. Gdy jednak poprawiły grę na zagrywce i w obronie ich przewaga szybko urosła (13:9). W ofensywie i na przyjęciu nie zawodziła liderka gospodyń Katarzyna Bryda, a w końcówce pierwszej odsłony z mocnymi i skutecznymi atakami dołączyła do niej Sandra Szczygioł. Dzięki temu Budowlane mogły cieszyć się ze zwycięstwa w premierowym secie 25:22.
[break]
Dominacja torunianek nie podlegała natomiast dyskusji na początku drugiej z odsłon. Budowlane podbijały niemal wszystkie ataki rywalek i skutecznie kontratakowały. Momentami kłopoty gospodyniom sprawiała tylko Paula Słonecka, była siatkarka Budowlanych Budleksu, lecz mimo to prowadziły one 19:12.

Przestój jakich wiele

Nagły przestój, jakich we wcześniejszych meczach obecnego sezonu zespołowi Mariusza Soi i Tomasza Grobelniaka nie brakowało, sprawił że efektowna przewaga nad Karpatami szybko stopniała. Przy stanie 20:18 pojawiły się nerwy.

Wówczas sztab szkoleniowy Budowlanych poprosił o drugą przerwę na żądanie, a chwilę po jej zakończeniu torunianki zdobyły pięć punktów z rzędu i triumfowały także w tej części.

Gdy w trzecim secie torunianki znalazły sposób na ataki wspomnianej Słoneckiej i prowadziły 5:1 wydawało się ze mecz długo już nie potrwa. Niestety, chwilę później zagubiły gdzieś wszystkie swoje atutu i tracąc punkty seriami przegrały w tej partii 16:25.

Wszystko zaczęło się sypać

- Przez cały mecz zespół grał średnio. Mieliśmy problemy, które wynikały z faktu, że w trzecim secie usiedzieliśmy już przy stole świątecznym. Wszystko zaczęło się sypać - powiedział Mariusz Soja, trener Budowlanych. - Z kolei zespół z Krosna w dwóch pierwszych setach prezentował się słabo, ale w pozostały dwóch podjął walkę.

W czwartym, jak się okazało ostatnim secie, obie drużyny zdobywały punkt miniseriami, lecz wynik długo oscylował wokół remisu. Od stanu 17:14 torunianki znów mogły pochwalić się niezłą grą w defensywie i kontratakami kończonymi przez Brydę, Szczygioł i Roksanę Brzóskę zakończyły piątkową potyczkę.

Torunianki wygrały jedenasty mecz w sezonie, po raz drugi pokonały też Karpaty (w Krośnie triumfowały 3:2) i z uśmiechami zakończyły 2014 rok w pierwszej lidze. Dzięki trzem zdobytym punktom plasują się obecnie na pierwszym miejscu w tabeli, jednak pozycji tej raczej nie utrzymają, gdyż pozostałe mecze 13. kolejki zaplecza Orlen Ligi odbędą się dopiero dziś.

Budowlani Toruń - Karpaty Krosno 3:1 (25:22, 25:18, 16:25, 25:17)
Budowlani: M. Pleśnierowicz, K. Bryda, J. Jaroszewicz, S. Szczygioł, R. Brzóska, A. Lewandowska, D. Bąkowska (libero) oraz E. Ryznar, E. Krzywicka, A. Theis

Zobacz galerię: Budowlani Toruń - Karpaty Krosno