Rywalki grały bardzo ładnie [zdjęcia]

Maurita Reid (z piłką) zdobyła wczoraj aż 31 punktów. Niestety, nie wystarczyło to do zwycięstwa Sławomir Kowalski
Koszykarki toruńskiej Energi przegrały wczoraj w meczu 5. kolejki grupy B rozgrywek Euroligi z ekipą CB Avenidy Salamanka 77:89.

Hiszpanki od pierwszych minut przejęły inicjatywę na parkiecie. W ich szeregach świetnie spisywały się w ataku Eshaya Murphy i Angelica Robinson. Obie były bardzo skuteczne i już do przerwy miały na swoim koncie odpowiednio 13 i 22 punkty. A przyjezdne po dwudziestu minutach prowadziły już 50:37.

Po przerwie Katarzynki zagrały dużo lepiej. W 24. min., po trafieniu Maurity Reid, traciły już tylko cztery punkty (52:48 dla Avenidy). Do końca tej części gry przewaga podopiecznych Alberto Mirandy oscylowała wokół 8-10 punktów.

W czwartej kwarcie naszym zawodniczkom nie udało się znacznie zmniejszyć strat. Rywalki kontrolowały wydarzenia na parkiecie, a dodatkowym problemem dla Energi były przewienienia. Aż trzy koszykarki musiały odpuścić parkiet z powodu pięciu fauli (Małgorzata Misiuk, Agnieszka Makowska i Aleksandra Pawlak).

- Avenida to zespół, który bardzo mi się podoba - powiedział po spotkaniu trener Energi . Prawdopodobnie gra teraz najlepszą koszykówkę. Nie jest to najmocniejszy zespół w Eurolidze, ale ma doświadczenie i dobre zawodniczki. W pierwszej połowie zrobili dużą przewagę na wszystkich pozycjach. Nie mieliśmy w zasadzie żadnej opcji. Po zmianie stron zmieniliśmy obronę. Trochę zaryzykowaliśmy, ale udało się zmniejszyć straty. Z takimi problemami, jakie mamy, czyli bez Jeleny Velinović i Amandy Jackson, to nie jest zły wynik.
Velinović od dłuższego czasu ma problem z kolanem, a Jackson nie zagrała z powodu urazu pleców.

- Dzień przed meczem miała drobny problem z bólem w plecach - dodał Omanić. - To dziewczyna, która nie udaje. Szkoda, że nie zagrała. Mam nadzieję, że w sobotę będzie już do dyspozycji.

W sobotę torunianki zagrają o kolejne ligowe punkty we Wrocławiu ze Ślęzą (godz. 18.).

Energa Toruń - CB Avenida Salamanka 77:89 (20:26, 17:24, 23:18, 17:21)
Energa: M. Reid 31 (2x3), A. Pawlak 12 (2), M. Misiuk 9 (1), R. Harris 6, T. Peckova 5 (1) oraz T. Ajduković 14, K. Suknarowska i A. Makowska po 0
Avenida: A. Robinson 31, E. Murphy 30 (4), M. Fernandez 9 (1), M. Xargay 8, V. Ble 2 oraz P. Ferrari 4, M. Rezan 3, M. Ortiz 2, L. Rodriguez 0

Zobacz galerię: Energa Toruń - CB Avenida Salamanka