Torunianki nie były zbyt gościnne

Humowy dopisywały w weekend Katarzynkom. Nie mogło być jednak inaczej, skoro pewnie pokonały swoje rywalki i sięgnęły po Puchar Prezydenta Torunia. Od lewej siedzą: Marta Wieczyńska, Roksana Płonka, Agnieszka Makowska i Kaja Darnikowska Sławomir Kowalski
Koszykarki Energi Toruń zwyciężyły w rozegranym w hali Spożywczaka Turnieju o Puchar Prezydenta Torunia.

Katarzynki odniosły dwa zwycięstwa i wyraźnie były lepsze od ligowych rywalek.
W piątkowy wieczór podopieczne Elmedina Omanicia w półfinałowej potyczce pokonały Basket Konin 92:72, zaś w meczu o pierwsze miejsce zwyciężyły AZS UMCS Lublin 75:62.

Przebieg obu spotkań być bardzo podobny. Gospodynie od pierwszych minut narzuciły rywalkom swój styl gry i szybko wypracowały sobie kilkunastopunktową przewagę. Dzięki temu już do przerwy wynik meczu był niemal rozstrzygnięty. Przy dużej przewadze miejscowych sporo minut dostały wszystkie zawodniczki, które znalazły się w składzie Energi.

Z psychologicznego punktu widzenia cieszyć może zwłaszcza wynik finałowego spotkania. AZS UMCS będzie bowiem rywalem Katarzynek podczas inauguracji Tauron Basket Ligi Kobiet. Potyczka zaplanowana jest w Lublinie już w najbliższy piątek o godz. 18.15.
Był to ostatni sprawdzian dla koszykarek Energi przed startem ligi. Torunianki rozegrały cztery mecze i wszystkie wygrały.

Wyniki półfinałów:
Energa Toruń - Basket Konin (30:14, 23:25, 18:18, 21:15). Punkty - dla Energi: R. Harris 16, A. Pawlak 14, M. Misiuk i A. Jackson po 12, K. Suknarowska 11, R. Ratajczak i J. Velinović po 6, A. Makowska 3, R. Płonka 2, K. Darnikowska i M. Wieczyńska po 0; - dla Basketu: A. Ellenberg 22, A. Kuncewicz-Dąbek i M. Urbaniak po 11, S. Bobbitt 8, A. Kaja 6, J. Lawson 5, J. Drop 4, I. Płóciennik 3, C. Sosnowska 2, M. Libertowska 0.
AZS UMCS Lublin - Basket Gdynia 76:61 (8:13,31:16:21:17,16:15)
Mecz o 3. miejsce: Basket Konin - Basket Gdynia 85:62 (28:10, 23:14, 25:16, 9:22).
Mecz o 1. miejsce: Energa Toruń - AZS UMCS Lublin 75:62 (25:10, 20:10, 14:20, 16:22). Punkty - dla Energi: K. Suknarowska 11, R. Harris i M. Reid po 10, G. Misiuk 9, A. Jackson i J. Velinović po 7, A. Pawlak i A. Makowska po 6, M. Wieczyńska i R. Ratajczak po 3, K. Darnikowska 2, R. Płonka 1; - dla AZS-u: A. Kotnis 10, K. Skwara 9, N. Żandarska 9, K. Piędel i G. Witkoś po 8, M. Skrzecz 7, C. Poppens 5, H. Luburgh 4, A. Morawiec 2, J. Duleba 0.