Młodzi floreciści z całej Polski walczyli o laury w Toruniu

red
Ogólnopolski Turniej Dzieci we florecie dziewcząt i chłopców „O Puchar Prezesa Zarządu Apator S.A”Ogólnopolski Turniej Dzieci we florecie dziewcząt i chłopców Sławomir Kowalski
Ponad dwustu młodych szermierzy z całej Polski stanęło w niedzielę do walki na florety „O Puchar Prezesa Zarządu Apator S.A”

Ogólnopolski Turniej Dzieci we florecie dziewcząt i chłopców odbył się w niedzielę, 21 września, w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Dwujęzycznego w Toruniu przy ul. Warszawskiej. Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych.

W grupie florecistek w wieku 6-8 lat o laury walczyło osiem zawodniczek. Pierwsze miejsce zdobyła Karolina Rompczyk z UKS De La Salle Gdańsk. Drugie miejsce zajęła Dominika Nelza z MKS "Kusy" Szczecin. Trzecie miejsce przypadło w udziale Magdalenie Brzuchalskiej z MKS "Kusy" Szczecin i Biance Telatyńskiej z Kolejarza Wrocław. Jedyna w tej grupie reprezentantka naszego regionu Sandra van der Zanden z Budowlanych Toruń zajęła szóste miejsce. Klub ten był głównym organizatorem zawodów.

Wśród florecistów z grupy 6-8 latków najlepszym zawodnikiem okazał się Tymoteusz Trzciński z MKS "Kusy" Szczecin. Drugie miejsce wywalczył jego klubowy kolega Ludomir Długołęcki. Trzecie miejsce przypadło w udziale najlepszemu floreciście w tej grupie wiekowej w naszym regionie, Bartoszowi Antosikowi z Budowlanych Toruń oraz Danielowi Turbo z MKS "Kusy" Szczecin.
Wśród czternastu walczących w tej grupie szermierzy zawodnicy z Kujawsko-Pomorskiego plasowali się na kolejnych miejscach: 5. Jędrzej Rogowski z UKS-I Bohun Toruń; 7. Karol Kwiatkowski - Budowlani Toruń; 8. Jan Gaczyński z UKS-I Bohun Toruń; 9. Kacper Śmiechowski UKS-I Bohun Toruń; 12. Karol Marcinkiewicz UKS-I Bohun Toruń; 14. Wiktor Antosik z Budowlanych Toruń.

W kolejnej grupie 9-10 letnich florecistek na planszy zameldowało się 26 zawodniczek. Na najwyższym stopniu podium stanęła Karolina Żurawska z Budowlanych Toruń. Drugie miejsce wywalczyła Daniela Szpejna z UKS De La Salle Gdańsk, a trzecie - Matylda Winiecka z MKS "Kusy" Szczecin i Natalia Woźniak z Warty-Muszkieterowie Poznań.
Zuzanna Borkowska z Budowlanych Toruń zajęła miejsce piąte, a jej klubowa koleżanka Oliwia Kowalska uplasowała się na szóstej pozycji. Kolejna reprezentantka naszego regionu, Anna Wiśniewska z UKS-I Bohun Toruń zakończyła zawody na 22 miejscu.

Piotr Sowa z Kolejarza Wrocław okazał się najskuteczniejszym szermierzem spośród 33 zawodników walczących w grupie 9-10 latków. Drugie miejsce zajął Mikołaj Olszewski z Budowlanych Toruń. Na najniższym stopniu podium stanęli Maksymilian Kanci z Polonii 1912 Leszno i Jakub Kotek z UKS Atena Gdańsk. Na dziewiątym miejscu zawody ukończył Kamil Tomeczek z UKS MDK-5 Bydgoszcz. Trzynastą lokatę zajął Karol Leszyński z UKS-I Bohuna Toruń, a jego klubowy kolega Jan Jankowski miejsce 21. Kosma Hebisz z Budowlanych Toruń uplasował się na miejscu 25, a Wiktor Szewczyk z UKS-I Bohuna Toruń był 32.

Naliczebniej reprezentowana podczas zawodów była grupa 11-13 latków. We florecie kobiet do walki o laury przystąpiło 58 zawodniczek, a wśród chłopców - 64 zawodników.
Rywalizację dziewcząt wygrała Andżelika Figler z AZS AWF Poznań. Drugie miejsce zajęła Karolina Murawska z UKS De La Salle Gdańsk, a trzecie Zuzanna Jóźwiak z AZS AWF Poznań i Magdalena Ławska z klubu Wrocławianie.
Reprezentująca Bohuna Toruń Zofia Brzezińska zakończyła zawody na trzynastym miejscu. Najwyżej notowana bydgoszczanka, walcząca w barwach UKS MDK-5 Zofia Borzyszkowska zajęła 25 miejsce. Jej klubowa koleżanka, Pola Steinborn uplasowała się na 27 pozycji. Nicola van Der Zanden byłą 53.

Wśród chłopców rywalizację wygrał Maciej Bem z AZS AWF Poznań. Drugie miejsce wywalczył Jakub Dołżycki z UKS Atena Gdańsk. Trzecie miejsce przypadło w udziale Marcinowi Filiksowi z UKS Atena Gdańsk i Kacprowi Szczypińskiemu z Kolejarza Wrocław.
Najwyżej notowany zawodnik z naszego regionu, Mikołaj Mrozek z MDK-5 w Bydgoszczy, wywalczył miejsce 6. Najlepszy torunianin, Miłosz Piotrowski z Budowlanych Toruń był ósmy. Na wysokim, dwunastym miejscu uplasował się Jan Brzeziński z UKS-I Bohuna Toruń. Szymon Mlicki z UKS MDK-5 Bydgoszcz dotarł do miejsca 20. Igor Bołdziło z UKS-i Bohun Toruń był 23, a Filip Koguc z UKS MDK-5 Bydgoszcz uplasował się na miejscu 31. Adam Chtioui z "Budowlanych" w klasyfikacji końcowej był 34. Trzydzieste ósme miejsce zajął 38 Alan Pawski, równiez z "Budowlanych", a 39. Bartosz Bohdan z "Bohuna". Na 64. miejscu zawody zakończył Kamil Paczkowski z "Budowlanych".