Emil Sajfutdinow mistrzem Europy

Emil Sajfutdinow cieszył się już po 18. biegu
Emil Sajfutdinow cieszył się już po 18. biegu Jarosław Pabijan
Rosjanin Emil Sajfutdinow został indywidualnym mistrzem Europy na żużlu. W ostatnim turnieju w Częstochowie tytuł zapewnił sobie już w 18. biegu, w którym został wykluczony jego najgroźniejszy konkurent, Duńczyk Peter Kildemand.

Sajfutdinow w rundzie zasadniczej pewnie wygrał wszystkie swoje wyścigi, ale w finale upadł (bez groźniejszych konsekwencji) i został wykluczony. Ostatecznie częstochowskie zawody wygrał Rosjanin Grigorij Łaguta przed Duńczykami Nickim Pedersenem i Peterem Kildemandem. Janusz Kołodziej i Tomasz Gollob odpadli w biegu ostatniej szansy, a Adrian Miedziński był dopiero 14. Torunianin w jednym z wyścigów miał groźnie wyglądający upadek, ale – na szczęście - skończyło się na strachu.

Pierwsza piątka klasyfikacji IME: 1. E. Sajfutdinow - 54 pkt, 2. P. Kildemand - 48, 3. N. Pedersen - 44, 4. M. Vaculik - 41, 5. J. Kołodziej - 38 zapewniła sobie miejsce w przyszłorocznym cyklu. T. Gollob (27) był 9., A. Miedziński (21) - 11., a P. Dudek (16) - 13.