Polacy pokonali Rosjan 3:2! W półfinale zagramy z Niemcami!

Piotr Bednarczyk
Po dramatycznym meczu polscy siatkarze pokonali w ostatnim meczu grupy H trzeciej fazy mistrzostw świata Rosję 3:2 i awansowali do półfinałów polskiego mundialu.

Polska triumfowała 3:2 (25:22, 25:22, 21:25, 22:25, 15:11). Po pierwszych dwóch setach w meczu z Rosją nasi siatkarze prowadzili 2:0 i w tym momencie zapewnili sobie awans do półfinałów rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw świata. Wówczas wiedzieli już, że pierwsze miejsce w grupie G zajęła Francja, a drugie - Niemcy. Warto było pokonać Rosjan, by w półfinale nie trafić na dużo silniejszą od naszych zachodnich sąsiadów ekipę Trójkolorowych. Trzeci set jednak padł łupem rywali, którzy wygrali do 21. Niestety, czwarty również. Polacy fatalnie go zaczęli, ambitnie gonili, wyszli nawet na jednopunktowe prowadzenie, ale końcówka należała do Rosjan. Na szczęście nie podłamało to podopiecznych Stephana Antigi. W tie-breaku od początku kontrolowali sytuację i wygrali go do 11. W półfinale zagrają więc z Niemcami!

W drugim wczorajszym meczu, w grupie G Francja pokonała Iran 3:2 (25:20, 25:23, 22:25, 19:25, 15:9). W tej grupie triumfowała Francja przed Niemcami i Iranem.

finał - godz. 20.25

Spotkanie o 5. miejsce: Iran - Rosja odbędzie się w sobotę o godz. 13.30 w Łodzi