Ambitna młodzież walczyła do końca

Mariusz Kuchnicki (z lewej) zdobył pierwszą z trzech bramek dla Nesty w niedzielnym spotkaniu przeciwko SMS-owi I PZHL-owi Sławomir Kowalski
Drugie zwycięstwo u progu nowego sezonu zapisali na swoje konto hokeiści Nesty Toruń. W niedzielę, późnym wieczorem, pokonali po raz drugi uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu.

Zwycięstwo podopiecznym Andrzeja Masewicza nie przyszło łatwo. Co prawda wynik pierwszej tercji (3:0) mógł wskazywać na to, iż torunianie rozbiją młodzieżową reprezentację Polski, lecz na golach Mariusza Kuchnickiego, Jacka Dzięgiela oraz Piotra Huzarskiego skuteczne strzelanie Nesty zostało zakończone, a bramkarz SMS-u - 18-letni Michał Czernik - obronił dziewiętnaście kolejnych uderzeń gości.

Jakby tego było mało, jego koledzy systematycznie odrabiali straty i na dwie minuty przed końcem gry przegrywali już tylko 2:3. Na więcej, tego dnia, nie było ich już jednak stać, a Nesta powróciła z Sosnowca z kompletem sześciu punktów (w sobotę pokonała SMS 5:2).

SMS I PZHL Sosnowiec - Nesta Toruń 2:3 (0:3, 1:0, 1:0).

0:1 M. Kuchnicki - Sz. Mądrowski, P. Bomastek (5,26),
0:2 J. Dzięgiel - Ł. Chrzanowski, D. Minge (8.35),
0:3 P. Huzarski - K. Gościmiński, J. Rodziewicz (17.10, w przewadze),
1:3 D. Kuraś (33.20),
2:3 Ł. Krzemień - D. Kuraś (57.23, w przew.).

Nesta: Plaskiewicz; Gimiński - Mądrowski, Lidtke - Gazda, Rodziewicz - Huzarski; Kalinowski - Kuchnicki - Bomastek, Minge - Dzięgiel - Chrzanowski, Gościmiński - Winiarski - Pieniak oraz Husak.