Zmarzlik pierwszy, Kasprzak trzeci w Gorzowie! Kontuzje Hancocka i Iversena

Jarosław Pabijan
Młodzieżowiec Stali Gorzów, który startował z dziką kartą, wygrał Grand Prix Polski, dziewiątą eliminację indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu.

Bartosz Zmarlizk wygrał finał przed Matejem Zagarem, Krzysztofem Kasprzakiem i Michaelem Jepsenem Jensenem.

Kiepsko spisał się Jarosław Hampel, który w pięciu biegach nie zdobył punktu (raz miał defekt na prowadzeniu).

W XIV biegu na tor upadli Niels K. Iversen i Greg Hancock (z winy Duńczyka). Obaj pojechali do szpitala. „Puk” doznał urazu lewego kolana (mówi się o uszkodzonych więzadłach), z kolei „Herbie” najprawdopodobniej złamał kość w lewej dłoni.

Klasyfikacja generalna: 1. Hancock 112, 2. Woffinden 98, 3. Pedersen 93, 4. Kasprzak 92, Zagar 91.