Holandia trzecia, znów blamaż Brazylii

W meczu o trzecie miejsce na mundialu w Brazylii gospodarze przegrali 0:3 z Holandią. W niedzielę o godz. 21 finał: Niemcy - Argentyna

Brazylia - Holandia 0:3 (0:2)
0:1 Robin van Persie (3, karny), 0:2 Daley Blind (16), 0:3 Georginio Wijnaldum (90+1)
Brazylia: Julio Cesar, Maicon, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell, Paulinho (57, Hernanes), Luiz Gustavo (46, Fernandinho), Ramires (73, Hulk), Oscar, Willian, Jo
Holandia: Jasper Cillessen (90+3, Michel Vorm), Stefan de Vrij, Ron Vlaar, Bruno Martins Indi, Dirk Kuyt, Georginio Wijnaldum, Jordy Clasie (90, Joel Veltman), Daley Blind (70, Daryl Janmaat), Jonathan de Guzman, Robin van Persie, Arjen Robben

Brazylijczycy już w 3. minucie przegrywali 0:1, po skutecznym karnym, wykonanym przez Robina van Persiego. Wcześniej Thiago Silva sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Arjena Robbena. Inna sprawa, że sędzia popełnił przy jednej akcji dwa błędy - powinien być rzut wolny tuż sprzed pola karnego i czerwona kartka (a nie żółta) dla Silvy.
Koszmar Brazylijczyków trwał, podobnie jak w meczu z Niemcami. Już w 16. min. było bowiem 0:2 - po dośrodkowaniu Holendrów David Luiz wybił piłkę wprost pod nogi Daleya Blinda, ten spokojnie przyjął piłkę i strzelił do siatki.
Brazylijczycy próbowali strzelić gola, ale byli nieskuteczni - zwłaszcza przy niezłych dośrodkowaniach, gdy mijali się z piłką. Na przerwę schodzili przegrywając 0:2.
Druga połowa była słabsza w wykonaniu obu ekip. Niby jedni i drudzy się starali, ale bramkarze byli praktycznie bezrobotni. Aż w końcu w doliczonym czasie gry ładnie piłkę z prawej strony rozegrali Holendrzy i skutecznie akcję wykończył Georginio Wijnaldum. Na koniec jeszcze trener Louis van Gaal dokonał wymiany bramkarza (Jaspera Cillessena zastąpił Michel Vorm) - na tym się skończyło. Brazylia nie skończyła mundialu honorowym zwycięstwem. Holendrzy godnie pożegnali swojego trenera, który niebawem zostanie szkoleniowcem Manchesteru United.