Poniedziałek, 24 października 2016

Tagi: Na gorąco Toruń UMK Sport

7 marca 2013, aktualizowano: 16 grudnia 2013

Uniwersyteckie Centrum Sportu otwiera bramy

Artur Olewiński

Uniwersyteckie Centrum Sportu przy ul. św. Józefa czeka na otwarcie. Kto i jak będzie mógł z niego korzystać?


Powstająca przy ul. gen Bema hala będzie miała poważnego konkurenta w postaci Uniwersyteckiego Centrum Sportu. Obiekt UMK przy ul. św. Józefa szykuje swoją ofertę. Chętnych raczej nie zabraknie.UCS na razie jest tworem nieformalnym. Senat UMK nie podjął jeszcze stosownych uchwał w sprawie powołania nowej jednostki. Z początkowych wypowiedzi prorektora ds. studenckich Andrzeja Sokali wynikało, że Centrum ma być otwarte dla wszystkich.

- Kwestie dostępności obiektów UCS musi uwzględnić regulamin - tłumaczy Krzysztof Wasilkiewicz, kierownik Centrum. - Wiemy, że są pomysły, by zwolnić pracowników i studentów z opłat, ale nie jestem pewien, czy to dobry pomysł ze względu na koszty utrzymania. W Polsce nie powinno być świadczonych podobnych usług bezpłatnie. Symboliczna opłata mobilizuje do przyjścia na zajęcia, do dbania o obiekt.

Regulamin ma także zdecydować, na jakich zasadach będą korzystali z centrum mieszkańcy miasta, instytucje oraz kluby.

- Kalkulacja takich usług jest dość prosta - mówi Krzysztof Wasilkiewicz. - Cena nie może być znacząco wyższa od innych w mieście, będzie uwzględniała koszty utrzymania obiektu oraz potrzeby ekonomiczne.

Jednym z pomysłów na wykorzystanie UCS poza zajęciami akademickimi jest udostępnienie obiektów klubom i stowarzyszeniom sportowym. - Wiele drużyn występuje na szczeblu centralnym, a muszą korzystać z nieprzystosowanej bazy - mówi Krzysztof Wasilkiewicz. - Nasze zaplecze oraz kompleksowość usług może służyć sportowcom zawodowym. Mamy drużynę Energi Toruń, futsalowców, koszykarzy. U nas jest odnowa biologiczna, basen, siłownia, salka fitness. Jednocześnie mamy też ofertę dla publiczności. Jest widownia, spory parking. Można kibiców przyjąć w komfortowych warunkach.

Jak tłumaczy kierownik UCS, Centrum to nie tylko budynki, ale przede wszystkim sport akademicki i dydaktyka. Na UMK jest wiele sekcji sportowych walczących na szczeblu ogólnokrajowym i wewnątrzuczelnianym. Do tej pory sportowcy musieli wynajmować „obce” obiekty. Teraz będą u siebie. Większe możliwości, które stwarza Centrum, mogą stanowić dodatkowy atut podczas rekrutacji kandydatów na studia. UCS może okazać się wizytówką uczelni. Według wstępnych wypowiedzi otwarcie Centrum ma nastąpić z początkiem kwietnia.


Jest impreza!

  • Brak wydarzeń tego dnia

  • Brak wydarzeń tego dnia

  • Brak wydarzeń tego dnia

  • Brak wydarzeń tego dnia

  • Brak wydarzeń tego dnia

  • Brak wydarzeń tego dnia

  • Brak wydarzeń tego dnia

forum toruńskie